جزئیات و امکانات آنتی ویروس ESET Smart Security 2016

آنتی ویروس eset

جزئیات و امکانات آنتی ویروس اسمارت سکوریتی ESET Smart Security

در مطالب قبل مربوط به آنتی ویروس Eset، به محصولات این شرکت اشاره کرده ایم. در این مقاله نیز سعی کرده ایم که بطور کامل قابلیت های آنتی ویروس Eset Smart security را مورد بررسی قرار دهیم. برای مشاهده قابلیتهای آنتی ویروس نود ۳۲ به اینجا مرجعه کنید.

با این حال به دلیل اینکه ممکن است مستقیما وارد این صفحه شده باشید، ابتدا مقداری در مورد شرکت Eset و محصولات آن توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. شرکت Eset در اسلواکی قرار دارد و بیش از دو دهه است که به تولید محصولات نرم افزاری مبتنی بر امنیت می پردازد. در سالهای اخیر همواره شاهد گسترش دایره محصولات این شرکت بوده ایم. از آنجایی که با گسترش روزافزون اطلاعات و جهانی که گردش سرسام آور اطلاعات در آن، به صورت اتفاقی روزمره درآمده است، حفظ و امنیت داده ها، اهمیتی کلیدی یافته است. بسیاری از سازمان ها، حیات و امکان رقابت خود را مرهون وجوه تمایز در اطلاعات خود می دانند، از این رو حفظ دانش و اطلاعات کسب شده بسیار مهم ارزیابی می شود.

به جز محصول Eset Node32 Antivirus که به بسیاری از نیازهای پایه ای شما در امنیت داده ها پاسخ مثبت داده است، شرکت Eset محصولات موفق دیگری نیز تولید کرده است که Eset Smart Security به دلیل قیمت مناسب و پوشش بسیاری از نیازهای کاربران، بسیار کارآمد و محبوب شده است. در ابتدا برخی از قابلیت های این نرم افزار را از نظر می گذرانیم.

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

بالاترین سطح امنیت، پیشگیری است، شاید تنها لحظه ای بعد خیلی دیر باشد!!!

مشخصات و قابلیت های Eset Smart Security

حفظ اطلاعات شخصی از دزدان هویت به کمک Eset Smart Security

مانع از دسترسی دزدان به رمزهای عبور و اطلاعات بانکی شما می شود. این مسئله منجر به آرامش بیشتر در نتیجه اتصال ایمن تر می شود، شما را در شبکه های Wi-Fi عمومی مخفی می کند و مانع از کپی شدن اطلاعات شخصی شما بر روی فلش درایوهای تأیید نشده می گردد.

 • فایروال شخصی: مانع از دسترسی کاربران تأیید نشده به سیستم و اطلاعات شما می شود.
 • امنیت فعالیت های بانکی و پرداخت های اینترنتی: اینترنت به تسهیل و تسریع فعالیت های بانکی کمک بسیاری کرده، اما مخاطرات تراکنش های آنلاین، لزوم برخورداری از امکانات ویژه و انحصاری برای سیستم های آنلاین بانکی را افزایش داده است، به لطف قابلیت های زیر، دیگر در این حیطه نگرانی عمده ای نخواهید داشت:
  1. مرورگر با امکانات امنیتی منحصر به فرد و کامل، برای پرداخت آنلاین به صورت کاملا ایمن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
  2. به صورت خودکار در سایت های بانکی از شما محافظت خواهد کرد.
  3. ارتباط بین صفحه کلید و مرورگر برای تراکنش های ایمن تر، رمزگذاری خواهند شد.
  4. در برابر keyloggerها از شما محافظت خواهد کرد. برای دانستن مفهوم keylogger باید گفت که keylogger یک برنامه نرم افزاری است که کلیه Log های صفحه کلید را مانیتور و ذخیره می کند، بدین ترتیب نام کاربری یا رمز عبور شما، به دست سازنده keylogger می افتد.
 • حفاظت Botnet: نام تجاری تکنولوژی جدیدی است که از طریق قابلیت های زیر، به امنیت شما کمک خواهد کرد:
  1. یک لایه امنیتی به سیستم شما خواهد افزود تا مانع از فعالیت بدافزارهای مخرب شود، در عین حال از استفاده نادرست از سیستم هنگام مواجهه با هرزنامه ها و حملات شبکه ممانعت خواهد شد.
  2. بهره گیری از نوع جدیدی از فناوری های تشخیص و ردیابی امضاهای شبکه ای برای مسدود کردن سریعتر ترافیک های مخرب.
 • سپر آسیب پذیری: مدیریت و محافظت در برابر تمامی ارتباطات و مسدود کردن تمامی تلاش هایی که قصد بهره گیری از آسیب های سیستم شبکه را دارند.
 • آنتی Phishing: شما را در برابر همه تلاش هایی که به دنبال اطلاعات حساس نظیر نام کاربری و رمز عبورتان هستند از سوی وب سایت های جعلی که در ظاهر فعالیت های متعارفی دارند اما به دنبال انجام کارهای مخرب هستند محافظت می کند.
 • شبکه خارج از خانه (Out-of-Home Network): همه شبکه ها، مثل شبکه خانگی یا شبکه شرکتتان ایمن نیستند، این قابلیت هنگام تغییر شبکه، از طریق فعالیت های زیر، امنیت شما را تأمین می کند:
  1. هنگام ورود به یک شبکه ناشناخته به شما هشدار می دهد تا به حالت محافظت سختگیرانه (Strict Protection)، سوئیچ کنید.
  2. کامپیوتر شما را از دیگر کامپیوترهای متصل به شبکه یکسان با شما، مخفی نگاه می دارد.
 • نظارت بر دستگاه: نظارت بر ورودی ها و خروجی های رایانه یا لپتاپ شما به کمک ویژگی های زیر صورت می پذیرد:
  1. به شما امکان ممانعت از کپی اطلاعات شخصیتان بر روی دستگاه های خارجی را می دهد.
  2. به شما اجازه مسدود کردن وسایل ذخیره اطلاعات، CD، DVD،USB و هارددیسک ها را می دهد.
  3. به شما امکان می دهد که دستگاه هایی که از طریق بلوتوث، FireWire، یا پورت های سریال/موازی به دستگاهتان متصل می شوند را مسدود کنید.
 • ضدهرزنامه(Antispam): فضای Inbox شما را در برابر ایمیل های ناخواسته، محافظت می کند.

اینترنت امن تر با Eset Smart Security

لذت مکاشفه در دنیای وب را با تکنولوژی وب Eset که برنده جایزه نیز شده، تجربه کنید. بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان به این سیستم در شناسایی و خنثی کردن انواع تهدیدات دیجیتال و بدافزار، از جمله ویروس ها، تروجان ها، روت کیت ها، کرم ها و نرم افزارهای جاسوسی اعتماد کرده اند. همچنین Eset smart security شما را از روش هایی که برای فرار از تکنیک های ردیابی بهینه شده اند محافظت می کند و کلیه حملات و سوءاستفاده ها را مسدود می کند.

 • اسکن نیروگرفته از سیستم ابری: سیستم اسکن ابری با کمک قابلیت های جدید پایگاه داده دارای ویژگیهای منحصر به فردی شده است، همچون:
  1. به کمک لیست سفید ( ESET Live Grid) یا پایگاه داده پویای Eset و مقایسه سریع بدافزارها با این لیست اسکن بسیار سریع انجام می شود.
  2. به کمک مقایسه با پایگاه داده موجود در سیستم ابری، فعالیت بدافزارها را با توجه به نوع رفتار آنها متوقف می کند.
 • اسکن پیشرفته حافظه: بدافزارهایی که از لایه های چندگانه برای پنهان کردن فعالیت هایشان استفاده می کنند، به لطف این سیستم از بین می روند.
 • قابلیت Exploit Blocker: یکی از نقاط برتری پررنگ Eset Smart Security می باشد که در برابر انواع خاص تهدیدات امنیتی به خوبی عمل می کند، بطوریکه:
  1. گاهی روش های متعارف شناسایی و از بین بردن ویروس کارآمد نمی باشد، این قابلیت مانع از آسیب این نوع از تهدیدات امنیتی می شود.
  2. بسیاری از ویروس ها خود را در میان فایل های PDF، وب یا حتی نرم افزارهای جاوا مخفی می کنند. به کمک قابلیت Exploit Blocker دیگر نگران این مشکلات نخواهید بود.
 • آنتی ویروس و آنتیSpyware: حفاظت فوق العاده مؤثر در برابر کلیه تهدیدات آنلاین و آفلاین و جلوگیری از گسترش نرم افزارهای مخرب به دیگر کاربران
 • اسکن در هنگام دانلود فایل: کاهش زمان اسکن با سیستم اسکن انواع مختلف فایل نظیر فایل های فشرده و یا به روز رسانی های تلفن در طول پروسه دانلود
 • اسکن حالت بیکار: هنگامی که سیستم شما فعالیت خاصی ندارد یا در حالت بیکار است، زمانی طلایی است تا بسیاری از فعالیت ها انجام شوند، بدین ترتیب:
  1. با انجام اسکن در عمق، به بالا رفتن کارآیی سیستم شما در زمانهای عدم فعالیت کمک می شود.
  2. به یافتن تهدیدات خاموش ولی بالقوه، قبل از منجر شدن به آسیب، کمک می کند.
  3. به کمک مقایسه با پایگاه داده موجود در سیستم ابری، فعالیت بدافزارها را با توجه به نوع رفتار آنها متوقف می کند.
 • سیستم جلوگیری از نفوذ بر اساس میزبان (HIPS): محافظت از سیستم شما، تنها معطوف به چهارچوب پیش فرض سیستم نمی باشد، شما به کمک HIPS می توانید:
  1. رفتار سیستم را در جزئیات بیشتری، سفارشی کنید.
  2. با تعیین برخی Ruleهای دلخواه برای رجیستری، برنامه ها و Processها، وضعیت امنیتی سیستم خود را مطابق با نیازها و تفکراتتان مدیریت می کنید.
 • اسکنر رسانه های اجتماعی: می توانید امنیت خود را به فیسبوک و توئیتر خود گسترش بدهید. با این قابلیت می فهمید که کدامیک از اطلاعات محرمانه شما در دسترس عموم قرار گرفته است و امکان تنظیم امنیت پروفایلتان را در دست خواهید گرفت. در فیسبوک، پیامها، Timelineو خوراک های خبری و اطلاعات روی Timeline دوستانتان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امنیتتان حفظ خواهد شد. در توئیتر، حساب و پست های شما از آنانکه در توئیتر دنبال می کنید محافظت خواهد شد.
قابلیت_ضد_دزدی

قابلیت های ضد دزدی Eset Smart Security

به کمک ویژگی های ضد دزدی Eset، از لپتاپ خود محافظت بیشتری به عمل می آورید و امنیت بیشتری را با رهگیری و مکان یابی لپتاپ خود تجربه می کنید. با ساختن یک حساب کاربری در my.eset.com، شانس برگرداندن لپتاپ را در صورت دزدیده شدن افزایش می دهید.

 •  Location Tracking: ردیابی مکان، امکانات منحصر به فرد و ویژه ای برای بازیابی لپتاپ از دست رفته، در اختیار شما قرار می دهد از جمله:
  1. می توانید در واسط وب ضد دزدی Eset Anti-Theft در my.eset.com لپتاپ را تحت عنوان مفقود شده نامگذاری کنید تا نظارت خودکار بر آن آغاز شود.
  2. موقعیت دستگاه بر روی یک ساختار مبتنی بر نقشه در محدوده شبکه های Wi-Fi به هنگام آنلاین شدن دستگاه به نمایش در می آید.
  3. به شما اجازه دسترسی به اطلاعات جمع شده در Eset Anti-Theft بر روی my.eset.com داده می شود.
 • مشاهده فعالیت لپتاپ: فعالیت های لپتاپ از طریق ویژگی های زیر، در معرض نمایش برای شما قرار خواهد گرفت:
  1. امکان مشاهده فعالیت کاربر لپتاپ از طریق دوربین تو کار لپتاپ وجود دارد.
  2. Snapshot هایی از صفحه لپتاپ دزدیده شده جمع آوری و ذخیره می گردد.
  3. همه این تصاویر و Snapshotها بر روی پروفایل شما در my.eset.com قرار خواهد گرفت.
 • بهینه سازی قابلیت ضد دزدی: قابلیت ضد دزدی تنها به ویژگی های پیش فرض خلاصه نمی شود، بلکه شما می توانید آن را مطابق ویژگی های زیر، پیکربندی و بهینه سازی کنید:
  1. به شما امکان راه اندازی/پیکربندی قابلیت ضد دزدی را در نهایت حفاظت از دستگاه ارائه می دهد.
  2. امکان پیکربندی آسان قابلیت ورود خودکار ویندوز و یا رمز عبور حساب کاربری سیستم عامل وجود دارد.
  3. با آگاه کردن شما از طریق پیام های هشدار، تراز امنیتی سیستم به کمک تنظیمات کلیدی سیستم ارتقاء خواهد یافت.
 • پیام یک طرفه:قابلیت جذاب دیگری است که در my.eset.com ایجاد می شود و بر روی دستگاه مفقود شده به نمایش در می آید تا شانس پیدا کردن آن افزایش یابد.

بهره گیری از بیشترین توان سیستم، به کمک Eset Smart Security 

به کمک Eset Smart Security توان بیشتری در اختیار برنامه ها قرار می گیرد، امکان کار، بازی و فعالیت در اینترنت بدون کند شدن سیستم میسر می شود و خبری از
pop-upهای مزاحم در هنگام بازی نخواهد بود. در عین حال می توانید بدون اتصال به برق، در حالت ذخیر باتری، مدت زمان بیشتری از سیستم استفاده کنید.

 • Small System Footprint: امکان بهینه سازی منابع سیستم را مهیا می کند، در عین حال:
  1. کارایی سیستم را در نهایت ممکن نگاه می دارد و طول عمر سخت افزارها را افزایش می دهد.
  2. تمامی انواع محیط سیستم را با هم هماهنگ و یکپارچه می سازد.
  3. با به روز رسانی به کمک بسته های واقعا کم حجم، در مصرف پهنای باند صرفه جویی می کند.
 • حالت بازی (Gamer Mode):رایانه ها دیگر جزئی انکار ناپذیر از لحظات تفریح و سرگرمی ما هستند، بنابر این Eset به کمک این قابلیت، برخی مشکلات معمول را برطرف نموده است و امکانات ویژه ای در اختیار کاربران گذاشته است، مثل:
  1. به محض اینکه برنامه ای در حالت نمایش تمام صفحه اجرا شود، Eset به حالت خاموش(Silent) سوئیچ می کند.
  2. به روز رسانی های سیستم یا پیغام های هشدار، به منظور اختصاص بیشتر منابع سیستم به بازی، یا نرم افزارهای نمایش فیلم یا تصویر، به تعویق می افتند.
 • ویژگی Portable Computer Support:  هنگام استفاده از دستگاههای پرتابل که به برق متصل نیستند، همه پنجره های pop-up در سیستم عامل، پیغام های هشدار سیستمی، به روز رسانی ها و همه فعالیت هایی که توان سیستم را می گیرند، به تأخیر می افتند تا باتری کمتری مصرف شود و زمان بیشتری دستگاه روشن بماند.

محافظت از کودکان در دنیای اینترنت

با نظارت والدین، به کودکان تنها سمت خوب و زیبای اینترنت نمایش داده خواهد شد، و از آنها در برابر هجوم محتوای نادرست آنلاین محافظت می گردد. بیش از ۲۰ نوع دسته بندی وب سایت، برای آنان مسدود خواهد شد و یا حتی وب سایت ها به صورت اختصاصی امکان مسدود شدن خواهند داشت.

 • نظارت والدین (Parental Control): این ویژگی با امکانات منحصر به فرد و امنیت کافی برای حفظ تنظیمات زیر، به یاری شما در جهت حفظ امنیت کودکانتان خواهد آمد:
  1. به شما قابلیت انتخاب دسته بندی های پیش فرض نرم افزار متناسب با سن کودکانتان را ارائه خواهد داد.
  2. به شما امکان تنظیم یک رمز عبور برای حفظ تنظیمات و ممانعت از تغییر این تنظیمات با ورود غیرمجاز داده خواهد شد، قابلیت فوق العاده دیگر، پیش گیری از حذف یا Uninstall کردن برنامه بدون دسترسی تأیید شده است.

نصب آسان، امکان سفارشی سازی Eset Smart Security دقیقا مطابق نیازهای شما

محافظت کامل از سیستم شما به وسیله تنظیمات پیش فرض، از لحظه آغاز به کار نرم افزار شروع خواهد شد. Eset Smart Security شما را از تهدیدات امنیتی بالقوه آگاه خواهد نمود و به شما اجازه مدیریت امنیت را مستقیما از داخل صفحه اصلی نرم افزار ارائه خواهد کرد. واسط کاربری فوق العاده این نرم افزار، به شما اجازه تنظیم آسان وظایف روتین را ارائه می دهد، به علاوه اینکه شما می توانید به خوبی، امنیت پروفایل خود را با بیش از ۱۵۰ مورد تنظیمات امنیتی، حفظ کنید.

 • راه حل تک کلیک: این ویژگی دسترسی آسان و نظارت بر وضعیت امنیتی سیستم را برای شما ممکن ساخته است؛
  1. وضعیت امنیتی شما همواره قابل مشاهده است، در عین حال ابزارهایی که بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند، در تمامی صفحات مشخص و در دسترس می باشند.
  2. حل بسیاری از مشکلات امنیتی بالقوه، تنها با یک کلیک ممکن است!
 • ارتقاء پیوسته محصول: برای امنیتی پیوسته در بالاترین درجه، به مجرد عرضه فناوریهای محافظتی جدید، نرم افزار به سرعت و در نهایت سهولت، به روز رسانی می شود.
 • تنظیمات ویژه کاربران حرفه ای: برای کاربرانی که جزئیات امنیتی پیشرفته تری را از یک نرم افزار امنیتی طلب می کنند، ویژگیهای زیر پیش بینی شده است؛
  1. تنظیمات امنیتی عمقی، برای انطباق کامل با خواسته های شما ارائه شده است.
  2. امکان تنظیم حداکثر عمق اسکن، حداکثر زمان اسکن، ساز فایل ها و آرشیو های اسکن شده و بسیاری از قابلیت های دیگر در نظر گرفته شده است.
 • بازرس سیستم، (ESET SysInspector):یک ابزار تشخیصی فوق العاده مدرن است که داده های کلیدی را از سیستم گرفته مجموعه ای وسیع از مسائل امنیت و سازگاری را بررسی و عیب یابی می کند.

سیستم مورد نیاز برای ESET SMART SECURITY 2016

 • ESET SMART SECURITY 2016 بر روی هر سیستم مایکروسافت کار خواهد کرد.
 • انواع سیستم عامل: Windows® ۱۰, ۸.۱, ۸, ۷, Vista, XP  و Microsoft Windows Home Server 2003, 2011 (قابلیت های ضد دزدی Eset Smart Security، یا به عبارت مصطلح در نرم افزار “Anti-Theft”، روی Home Serverها، در دسترس نمی باشد.)
 • این محصول نیاز به اتصال اینترنت دارد.

منابع

http://www.eset.com/us/products/smart-security

http://cdn5.esetstatic.com/eset/US/resources/docs/product-solutions-overview/ESS-V9-ProductOverview.pdf

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

اطلاعات مهم تر و با ارزش تر، امنیت بسیار بیشتری می خواهند!!!