مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security (بخش دوم)

۱۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مطالب آموزشی

جوایز AV-Comparatives

در بخش اول مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device مطالب مهمی در مورد مقایسه این دو محصول محبوب خواندیم. در ادامه AV-Comparatives را معرفی کردیم و برخی نمودارهای مربوط به کارآیی، تشخیص فایل، تعداد هشدارهای اشتباه و… را بررسی کردیم. اما AV-Comparatives به جز اینکه مرجعی برای انتشار نمودارهای مقایسه ای و تست آنتی ویروس هاست، به بهترین و قوی ترین محصولات امنیتی جوایز ارزشمندی ارائه می کند. این جوایز بار تبلیغاتی بسیار برای شرکت های امنیتی دارد و منجر به رشد چشمگیر فروش آنها در سرتاسر دنیا می شود. با هم به بررسی این جوایز می پردازیم.

جوایز AV-Comparatives برای تست محافظت در دنیای واقعی از فوریه تا ژوئن 2016
جوایز AV-Comparatives برای تست محافظت در دنیای واقعی از فوریه تا ژوئن ۲۰۱۶

جوایز AV-Comparatives  برای تست محافظت در دنیای واقعی از فوریه تا ژوئن

در جولای ۲۰۱۶، نتایج این تست منتشر شد و هردو شرکت Avira و Kaspersky جایزه Advanced+ را دریافت کردند. توضیح اینکه شرکت های ارائه دهنده محصولات امنیتی شرکت کننده در این آزمون بیشتر از تصویری است که می بینید و ما برای مقایسه بخشی از آنها را آورده ایم. تست محافظت در دنیای واقعی، در واقع هیچ شباهتی به دنیای واقعی ندارد و بسیار بی رحمانه تر از دنیای واقعی است. در مقابل این تست، بسیاری از شرکت های معروف امنیتی به زانو درآمده اند و جنگی واقعیتر از دنیای واقعی را در برابر محصولات امنیتی آنها قرار می دهد. دلیل اطلاق این عنوان این بود که در دنیای واقعی بر خلاف محیط آزمایشگاهی، تهدیدات دنیای تکنولوژی برنامه ریزی شده نیستند، پس برای شبیه سازی این حملات، هر نوع پیچیدگی که تصور کنید به این حملات اضافه شده اند. این تست های در دوره های درازمدت روی محصولات امنیتی اعمال می شود و با تنظیمات پیش فرض محصولات اجرا می شود. سال به دو نیمه تقسیم می شود و نتایج اعلام می شود. به دلیل طولانی بودن جدول شرکت های امنیتی آن را خلاصه کردیم تا شاهد Kaspersky و Avira در جدولی کوچکتر باشیم. برای بررسی کامل جداول از این پیوند استفاده کنید. به نتایج مربوط به Avira و Kaspersky دقت کنید.

جوایز AV-Comparatives برای تست کارایی - اکتبر 2016
جوایز AV-Comparatives برای تست کارایی – اکتبر ۲۰۱۶

جوایز AV-Comparatives  برای تست کارایی – اکتبر ۲۰۱۶

برای اشاره به دیگر آزمون های بی رحمانه AV-Comparatives می توان از آزمون های کارآیی یا Performance Tests نام برد. کاربران هنگام خرید آنتی ویروس به مسائل بسیاری دقت می کنند و از محصول امنیتی خود انتظارات بی شماری دارند. محصولات امنیتی باید تمامی جنبه های امنیتی و فناوری های به روز را در بسته نرم افزاری خود بگنجانند و در عین حال از حجمی مناسب بهره ببرند. تست های کارآیی، تاثیر نرم افزار آنتی ویروس روی کارآیی سیستم را ارزیابی می کنند. یعنی محصول امنیتی نمی تواند صرفا امنیت کامل را برای شما به ارمغان بیاورد، بلکه می بایست به عنوان یک برنامه که در پس زمینه اجرا می شود، در تمامی زمان ها مثل زمان محافظت بلادرنگ که به صورت یک فعالیت جاری وجود دارد، از منابع سیستم به درستی استفاده کند. ممکن است یه شرکت در آزمون دنیای واقعی عالی باشد ولی در تست کارآیی ضعیف عمل کند.

تست کارآیی یا سرعت سیستم، امروزه یکی از اصلی ترین مطالبات خریداران محصولات امنیتی است. به تصویر مربوط به تست کارآیی AV-Comparatives در اکتبر ۲۰۱۶ و نتایج Avira و Kaspersky دقت کنید. به دلیل طولانی بودن جدول ما از یک تصویر جایگزین استفاده کرده ایم و جای Kaspersky را بالاتر برده ایم تا جدول کوتاهتر شود. از این پیوند برای مشاهده جدول به صورت کامل می توانید استفاده کنید.

جوایز AV-Comparatives برای تست تشخیص فایل - سپتامبر 2016
جوایز AV-Comparatives برای تست تشخیص فایل – سپتامبر ۲۰۱۶

جوایز AV-Comparatives  برای تست تشخیص فایل – سپتامبر ۲۰۱۶

هدف آزمون تست های تشخیصی ارزیابی توانمندیهای محصولات امنیتی برای کشف فایل های مخرب روی سیستم است. آزمون روی یکی از ویژگیهای ضد بدافزاری برنامه تمرکز می کند و آن را برای همه انواع تهدیدات از قبیل آفلاین یا اینترنتی مورد بررسی و آزمون های همه جانبه قرار می دهد.

روال تست: هر برنامه آنتی ویروس روی یک سیستم اختصاصی نصب می شود و آنگاه به روزرسانی می شود. نمونه فایل های بدافزاری با استفاده از رویه استاندارد برنامه اسکن می شود و تعداد فایل های تشخیص داده شده ثبت می شود. در طول تست سیستم به اینترنت متصل باقی می ماند که بدین معناست که نرم افزارهای امنیتی، از تمامی قابلیت های جدید ابری (Cloud) می توانند در طول بررسی بهره ببرند. این مسئله از این لحاظ جالب است که حتی در چنین تست هایی، مجال به روزرسانی کامل به نرم افزار امنیتی داده می شود و از سوی دیگر، ضرورت خرید آنتی ویروس با قابلیت به روزرسانی را یادآور می شود.

به طور معمول، از ۱۰۰ هزار نمونه بدافزار برای تست استفاده می شود. اینها از مخوف ترین و شایع ترین فایل های بدافزاری است که اخیرا توسط AV-Comparatives برای قصابی آنتی ویروس گردآوری شده اند. منظور از اخیرا حداکثر چند هفته یا نهایتا چند ماه قبل از انجام تست است، این بدین معناست که دیتابیس آنتی ویروس می بایست کاملا کارآمد و به روز باشد تا از عهده تست بربیاید.

آنتی ویروس محبوب شما بعد از طی این مراحل، هنوز نمی تواند نفسی به راحتی بکشد. AV-Comparatives تازه فاز جدیدی از به چالش کشیدن نرم افزارهای امنیتی را آغاز می کند. برای اطمینان از اینکه نرم افزارهای آنتی ویروس تست شده، به سادگی همه انواع شناخته شده فایل های بدافزاری را کشف نکرده اند، یک تست مثبت قلابی (false-positive test) برای هر File Detection Test یا تست تشخیص فایل انجام می شود. هر برنامه ای که نرخ مثبت قلابی بیشتری داشته باشد با حداقل یک Level افت مواجه می شود. مثلا اگر برنامه نرخ تشخیص کافی برای Advanced Award داشته باشد، در صورت آنکه هشدارهای غلط زیادی تولید کند، به درجه Standard Award تنزل می یابد. برای تشریح بیشتر false-positive یا FP باید بگوییم که گاهی آنتی ویروس نسبت به اینکه یک فایل سالم ممکن است ویروس باشد هشدار می دهد. در صورتی که آنتی ویروس محبوب شما گندش را در بیاورد و برای بیشتر فایل های سالم پیغام هایی با جمله هایی مثل “ممکن است ویروس باشد” منتشر کند، در تست false-positive test مردود می شود. این مسئله کاربر را مشوش می کند و در عین حال با قطعیت نمی گوید که فایل ویروسی است. البته این مسئله ضرورت به روزرسانی آنتی ویروس را بیشتر می کند تا کمتر شاهد پیام های false-positive  باشید.

به تصویر مربوط به تست تشخیص فایل که در سپتامبر ۲۰۱۶ صورت گرفته و نتایج Avira و Kaspersky دقت کنید. باز هم به دلیل طولانی بودن جدول، آنرا خلاصه کرده و Kaspersky را در جدول خلاصه درج کرده ایم. البته در وبسایت AV-Comparatives می توانید جداول کامل را مشاهده فرمایید.

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

بعضی بدافزارها، اجازه نصب هیچ نرم افزار و حتی آنتی ویروس را به شما نمی دهند!!!

جوایز سال ۲۰۱۶ AV-Comparatives به Avira در یک نگاه

جوایز سال 2016 AV-Comparatives به Avira در یک نگاه
جوایز سال ۲۰۱۶ AV-Comparatives به Avira در یک نگاه

جوایز سال ۲۰۱۶ AV-Comparatives به Kaspersky در یک نگاه

جوایز سال 2016 AV-Comparatives به Kaspersky در یک نگاه
جوایز سال ۲۰۱۶ AV-Comparatives به Kaspersky در یک نگاه

آشنایی با AV-TEST

آشنایی با AV-TEST
آشنایی با AV-TEST

برای آنکه با این نهاد مستقل و معتبر ارزیابی محصولات امنیتی آشنا شوید لازم است بدانید که AV-TEST یک موسسه ارائه دهنده خدمات بین المللی، مستقل و پیشرو در زمینه امنیت فناوری اطلاعات و تحقیقات ضد ویروس است. هدف از فعالیتهای تحقیقاتی AV-TEST شناسایی مستقیم جدیدترین بدافزارها، تحلیل آنها با استفاده از روش های فوق پیشرفته، و آگاهی بخشی به مشتریان محصولات امنیتی از طریق ارائه نتایج با بالاترین کیفیت ممکن است.

آزمایشگاه فوق تخصصی آلمانی AV-TEST در شهر Magdeburg قرار دارد و بهره گیری از ۳۰ متخصص تکنولوژی اطلاعات با تجربه و تخصص طولانی مایه مباهات این شرکت می باشد تا روش های عملی توسعه مکانیسم های نوآورانه تحلیل و بکارگیری روال های تست با کیفیت میسر گردد. به منظور دسترسی به این اهداف، AV-TEST شرایط کاری بهینه و فرصت های فوق العاده ای برای توسعه مهیا کرده است، چرا که امنیت، یکی از فاکتورهای کلیدی برای کسب و کارهای امروزی و شرکت های بزرگ جهان است.

جوایز AV-TEST به Avira و Kaspersky

جوایز AV-TEST به صورت سالانه به شرکتهای ارائه دهنده محصولات امنیتی تعلق می گیرد. کلیه روزهای سال برای شرکت ها و محصولات امنیتی کلیدی هستند و در نتیجه هنوز جوایز سال ۲۰۱۶ به دلیل اینکه در لحظه نگارش این مطلب، در دسامبر ۲۰۱۶ هستیم ارائه نشده است. بنابر این اکتفای ما به آخرین جوایز روی وب سایت AV-TEST می باشد، البته در آینده این مطلب به روزرسانی خواهد شد. منابع ما گزارش های AV-TEST می باشند، بنابر این نام سایر شرکت ها را نیز در تصاویر جوایز، حفظ کرده ایم. شما می توانید نام Avira و Kaspersky را در میان جوایز مشاهده فرمایید.

جایزه بالاترین سطح کارآیی AV-TEST سال ۲۰۱۵

قبلا در مورد جایزه کارآیی یا Performance توضیح داده بودیم، با این حال مجددا به این نکته اشاره می کنیم که این جایزه برای رسیدن به حداقل تاثیر روی کارآیی سیستم به محصول امنیتی تعلق می گیرد. AV-TEST BEST PERFORMANCE 2015 AWARD به دو کمپانی تعلق گرفت که یکی از آنها شرکت Kaspersky با محصول Kaspersky Internet Security می باشد.

جایزه بالاترین سطح کارآیی AV-TEST سال 2015
جایزه بالاترین سطح کارآیی AV-TEST سال ۲۰۱۵

جایزه بالاترین سطح قابلیت استفاده و سودمندی AV-TEST سال ۲۰۱۵

در گروه سودمندی و کاربرپسند بودن محصول ، آزمایشگاه بررسی می کند که آیا محصول، کاربر را با پیام های false-positive  یا مسدود کردن اشتباه وب سایت های بدون مشکل، مشوش می کند یا خیر؟ در شکل زیر می بینید کهAV-TEST BEST USABILITY 2015 AWARD برای کاربران خانگی به محصولات شرکت های Avira و Kaspersky یعنی Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security تعلق گرفته است.

جایزه بالاترین سطح قابلیت استفاده و سودمندی AV-TEST سال 2015
جایزه بالاترین سطح قابلیت استفاده و سودمندی AV-TEST سال ۲۰۱۵

جایزه بالاترین سطح تعمیر AV-TEST سال ۲۰۱۵

کدام محصول امنیتی یا کدام ابزار تعمیر، می تواند بعد از یک حمله وحشتناک بدافزاری، سیستم ویندوز درهم شکسته شما را تعمیر و ترمیم کند؟ همیشه حذف ویروس ها در کمال آرامش و بدون هزینه های جانبی تمام نمی شود! شما سهل انگاری بسیار کرده اید، از خرید آنتی ویروس یا حتی به روز رسانی آن غافل بوده اید، فایل های سیستمی شما شدیدا آلوده شده اند و حال بعد از خرید لایسنس آنتی ویروس توقع دارید سیستم به سرعت به حالت قبل برگردد. گاهی ویروس چنان در جان فایل های سیستمی نفوذ کرده که حذف آن ممکن است منجر به باقی ماندن یک فایل آسیب دیده روی سیستم شما شود.

آزمایشگاه AV-TEST این دغدغه را از طریق تست های حرفه ای پاسخ داده است. برای جوایز این دسته، بررسی شد که کدام راه حل امنیتی به تنهایی قابلیت حذف ویروس ها و بدافزارها و تعمیر موثر سیستم پس از آن را به تنهایی داراست. ملاحظه می کنید که محصولات Antivirus Pro Avira و آنتی ویروس Kaspersky موفق به کسب AV-TEST BEST REPAIR 2015 AWARD شده اند.

جایزه بالاترین سطح تعمیر AV-TEST سال 2015
جایزه بالاترین سطح تعمیر AV-TEST سال ۲۰۱۵

خرید لایسنس آنتی ویروس با چشم های باز

بعد از خواندن این مطلب، احتمالا با قاطعیت بیشتری به خرید محصولات امنیتی Avira یا Kaspersky خواهید پرداخت. واقعیت این است که انتخاب آنتی ویروس مثل ازدواج پیچیده نیست و گزینه های خوب و مطمئن که بتوانید زندگیتان را به دستشان بسپارید زیاد هستند. با این حال برای خرید نکاتی هست که فارغ از ویژگیهای مورد ادعای شرکتهای ارائه دهنده محصولات امنیتی، بد نیست مد نظر قرار دهید. با مطالعه این مطلب، با نهادهایی که مسئول ارزیابی و به چالش کشیدن آنتی ویروس ها و محصولات امنیتی هستند آشنا شدید. نهادهای مستقلی که آنتی ویروس های قدرتمند را بی رحمانه به مبارزه می طلبند و گواه راستی ادعای محصولات امنیتی، پیروزی آنها در این مبارزه هاست. بسیاری از ویژگیهای معمول را همه آنتی ویروس های معمول دارند، پس بهتر شد نکات غیرمعمول و تست های غیرمعمول را هم بررسی کردیم تا نتیجه کاملتری بگیریم. بعد از مطالعه این مطلب می توانید همواره به وب سایت های مرجع مراجعه کنید تا ببینید کدام محصول امنیتی در سال جاری شرایط بهتری دارد و کدام یک در مسیر ثبات یا پیشرفت همواره قرار دارد. البته خرید لایسنس آنتی ویروس نیز با مطالعه این مطلب، خیلی ضروری تر به نظر خواهد آمد.

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

بالاترین سطح امنیت، پیشگیری است، شاید تنها لحظه ای بعد خیلی دیر باشد!!!

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =