مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security (بخش اول)

۱۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مطالب آموزشی

خرید آنتی ویروس، اما کدام آنتی ویروس؟

زمانی بود که در تست های مختلف آنتی ویروس ها، نتایج گوناگونی حاصل می شد. هرکس پیشنهادی داشت و نورتون در ادبیات امنیت، خصوصا در ایران یکه تازی می کرد. اینترنت به معنای امروزی وجود نداشت و صفحات وب گاهی اطلاعات بی ربطی را به ازای کلیدواژه مورد جستجو ارائه می دادند. هرکس دچار مشکلی در سیستم می شد، با پاسخی مثل “نورتون آنتی ویروس نصب کردی؟” مواجه می شد. اما با رشد وحشتناک کمی و کیفی بدافزارها، همانطور که تولید ویروس، تروجان، کرم و باج افزار، به صورت یک کسب و کار درآمد، شرکت های امنیتی نیز برای مبارزه با این تهدیدات، گسترش یافته و تقویت و تجهیز شدند.

مقایسه محصولات امنیتی، یکی از مطالبی است که کاربران، پیش از خرید لایسنس آنتی ویروس، به آن علاقه بسیاری دارند. ما به عنوان مجموعه ای که به ارائه انواع محصولات امنیتی می پردازیم، به کارآیی بالای کلیه محصولات گواهی می دهیم. با این حال برای مقایسه انواع آنتی ویروس، رویه ای را آغاز کرده ایم و در ابتدا به مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device خواهیم پرداخت.

 خوب مطالب مربوط به جزئیات این محصولات را می توانید از لینک های روی نام این محصولات در پاراگراف قبلی مطالعه کنید، با این حال برای کسانی که می خواهند در همین مطلب در مورد این دو محصول بدانند یک معرفی مختصر خواهیم داشت.

مشخصاتKaspersky Internet Security – Multi device

مشخصاتKaspersky Internet Security – Multi device
مشخصاتKaspersky Internet Security – Multi device

از غول های امنیتی دنیا شرکت خوشنام Kaspersky می باشد که تقریبا همه کسانی که با مشکلات مربوط به بدافزارها یا مسائل مربوط به امنیت دست به گریبانند، با این شرکت آشنا هستند. روزانه بیش از ۳۰۰۰۰۰  ویروس و بدافزار در دنیای تکنولوژی تولید و منتشر می شود. بارها گفته ایم که این شغل مجرمان سایبری است و همانطور که ما به درآمدمان برای معاش نیاز داریم، مجرمان سایبری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به لطف فایروال نیرومند این محصول، به روز رسانی فوق العاده و روسی بودن آن (هرگز تحریممان نمی کند!) یک انتخاب خوب برای کاربران ایرانی است. در تست های نهادهای معتبر، همواره رتبه ای درخشان داشته و به لطف معماری تحسین برانگیز نرم افزاری آن، روی عملکرد سیستم تاثیر ناچیزی می گذارد. Kaspersky Internet Security Multi-Device یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات امنیتی در ایران می باشد که خیال کاربران را از جانب تهدیدات دنیای فناوری آسوده کرده است. این محصول برنده جوایز معتبر بسیاری شده است که در ادامه خواهید خواند.

مشخصات Avira Antivirus Pro

مشخصات Avira Antivirus Pro
مشخصات Avira Antivirus Pro

بعد از رفع تحریم های فناوری علیه کشورمان، موقع عقده گشایی در مورد یکی از نیرومند ترین و کارآمدترین شرکت های ارائه دهنده محصولات امنیتی رسید. Avira، شرکتی خوشنام از آلمان، همواره بازدید کنندگان IP ایران را با پیامی مبنی بر در دسترس نبودن خدمات برای کشور متبوعشان مواجه می کرد. حالا اما چنین مشکلی وجود ندارد و به روز رسانی بدون هیچ مشکلی انجام می گیرد. هرچند که به لطف VPN دیگر کسی به این مشکل توجهی نمی کند. Avira Antivirus Pro در بسیاری از تست های سختگیرانه نهادهای مستقل تست و مقایسه آنتی ویروس، رتبه های اول را اخذ کرده است و برای کاربران حرفه ای و معمولی، انتخابی کم نظیر است. این محصول امنیتی ضمن ارائه خدماتی ممتاز در زمینه امنیت سیستم های شما، جوایز بسیاری از نهادهای مستقل تست کیفی نرم افزارهای امنیتی دریافت کرده است.

مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device

سعی کرده ایم تا فاکتورهای مختلفی که برای این منظور دخیل هستند را برای شما بیاوریم. صادقانه بگوییم، خوب هرکسی با یک ساز خاص، یک مرورگر خاص، یک ماشین خاص و یک آنتی ویروس خاص، بیشتر ارتباط برقرار می کند، اما در اینجا ضمن احترام به مخاطبان و مشتریان، ضمن برشمردن ویژگیهای مختلف Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device نقاط قوت آنها را از منظر نهادهای معتبر و مستقل بررسی آنتی ویروس ها بررسی کنیم تا برای خرید لایسنس آنتی ویروس، با چشم باز عمل کنید.

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

بعضی بدافزارها، اجازه نصب هیچ نرم افزار و حتی آنتی ویروس را به شما نمی دهند!!!

سیستم مورد نیاز برای Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device

Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device هردو به ۸۰۰ مگابایت حافظه هارد برای اجرا نیاز دارند. Avira Antivirus Pro روی کلیه نسخه های ۳۲ و ۶۴ بیتی ویندوزهای ۷ تا ۱۰ اجرا می شود، اما Kaspersky ویندوز XP را نیز پشتیبانی می کند. درمورد رم نیز هردو به ۱gb رم نیاز دارند با این تفاوت که کسپرسکی در سیستم های ۶۴ بیتی ۲GB رم را طلب می کند.

برای مطالعه جزئیات بیشتر در این مورد می توانید به صفحه جزئیات این دو محصول نیز مراجعه کنید.

مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security Multi-Device از دیدگاه AV-Comparatives

فاکتورهای مختلفی در تست های سختگیرانه لحاظ می شوند تا کارآیی آنتی ویروس دلخواه شما را ارزیابی کنند، اما نخست بهتر است بدانید که AV-Comparatives به چه چیز اشاره دارد.

AV-Comparatives چیست؟

AV-Comparatives چیست؟
AV-Comparatives چیست؟

در واقع AV-Comparatives یک چیز نیست! AV-Comparatives سازمان مستقل ارائه آزمایش های سیستماتیک است که نرم افزارهای امنیتی همچون محصولات آنتی ویروس تحت ویندوز/ مک یا راه حل های امنیتی تلفن همراه را برای بررسی وعده های این نرم افزارها بررسی می کند. با در اختیار گرفتن یکی از بزرگترین مجموعه های دنیا، AV-Comparatives دنیایی واقعی را برای تست محصولات امنیتی خلق می کند. AV-Comparatives نتایج بررسی ها را آزادانه و رایگان در اختیار عموم و نشریات دنیای امنیت و تکنولوژی قرار می دهد. گواهینامه های AV-Comparatives تأییدی رسمی است بر عملکردی که نرم افزارها ادعا می کنند و در سطحی جهانی به رسمیت شناخته می شود.

AV-Comparatives همکاری نزدیکی با چندین نهاد علمی از جمله دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه Innsbruck را دارا می باشد تا امکان روش های تست به صورت علمی تامین شود.

لازم به ذکر است که در تست های زیر، کل محصولات امنیتی و به نوعی شرکت های امنیتی مورد بررسی قرار می گیرند. در نتیجه مقایسه شرکت ها، خواسته مقایسه محصولات را تامین می کنند. از سوی دیگر شرکت های امنیتی ناچارند کلیه محصولات امنیتی را به استانداردهای سفت و سخت AV-Comparatives مجهز کنند. پس در اینجا می توانید از فاکتورهای مقایسه ای Avira و Kaspersky به منظور مقایسه محصولات معادل در این شرکت ها استفاده کنید.

بررسی میزان پیشرفت Avira و Kaspersky در نمودارهای AV-Comparatives

نمودارهای زیر، میزان پیشرفت Avira و Kaspersky را نشان می دهد. نمودارها از سایت AV-Comparatives برداشته شده اند. دقت کنید که Advanced+ بالاترین سطح جایزه است که Kaspersky به صورت مکرر به این جایزه دست پیدا کرده است.

نمودار پیشرفت Kaspersky در AV-Comparatives

در ستون سمت راست مشاهده می فرمایید که Kaspersky انتخاب و پررنگ شده است. این نمودار از سال ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۶ را شامل می شود.

نمودار پیشرفت Kaspersky
نمودار پیشرفت Kaspersky

نمودار پیشرفت Avira در AV-Comparatives

در ستون سمت راست مشاهده می فرمایید که نام شرکت Avira انتخاب و نسبت به بقیه شرکت ها پررنگ شده است. این نمودار از سال ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۶ را شامل می شود.

نمودار پیشرفت Avira در AV-Comparatives
نمودار پیشرفت Avira در AV-Comparatives

نمودارهای میله ای نتایج تست ها در وب سایت AV-Comparatives برای مقایسه Avira و Kaspersky

هردو شرکت بالاترین شاخص ها را در تست های مکرر به دست آورده اند و بهتر است به جای مقایسه آنها با هم، به مقایسه آنها با بسیاری از محصولات بعضا نام آشنا بپردازید. در لحظه نگارش این مطلب، آخرین نمودارهای موجود روی سایت AV-Comparatives مربوط به ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ بود و ما همان نمودارها را برای شما درج کرده ایم. در برخی از تست ها، به دلیل سیاست AV-Comparatives در تقسیم زمان سال به دو نیمه، اخرین نمودارها مربوط به سپتامبر ۲۰۱۶ بوده است. برای بررسی نمودارهای مقایسه همواره می توانید به وب سایت AV-Comparatives و بخش Test Results مراجعه کنید. نکته مهم دیگر مربوط به تست پیغام های هشدار اشتباه است که پایین بودن این تعداد در محصولات Avira و kaspersky نکته مثبت آنها محسوب می شود!

برای ایمن شدن، همین حالا اقدام کن...

بالاترین سطح امنیت، پیشگیری است، شاید تنها لحظه ای بعد خیلی دیر باشد!!!

مقایسه Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security (بخش ۲)

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 4